Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Filologii

Instytut Filologii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
XX Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej

XX Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej

13 lipca 2019 roku na Rynku w Kościerzynie odbyły się jubileuszowe XX Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej. Jest to największa impreza promująca publikacje w języku kaszubskim oraz książki o Kaszubach i Pomorzu. 4 wyróżnione pozycje książkowe wydało Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie - wszystkie w Konkursie Literatury Kaszubskiej.  

Tradycyjnie podczas Targów kościerski Rynek przepełniony był stoiskami, na których swoje publikacje prezentowali wydawcy z Kaszub i Pomorza. Poza wydawnictwami swoje miejsca miały również księgarnie oraz autorzy publikacji. 42 wystawców przybyło do Kościerzyny, by zaprezentować czytelnikom to, co zostało wydane w ubiegłym roku. Kościerskie targi są od lat najlepszą okazją, w ciągu całego roku, aby w jednym miejscu zapoznać się z najnowszymi i najciekawszymi publikacjami, dotyczącymi naszego regionu.  

Konkurs Literatury Kaszubskiej

Kategoria: Literatura  w języku kaszubskim

Wyróżnienie dla  Adeli Kuik-Kalinowskiej za: „Z pòla dodóm”

Kategoria: Opracowania naukowe i popularnonaukowe

3 miejsce dla Antoniego Konkela za: „Kaszubski leksykon rybacki”

Kategoria: Nagroda specjalna dla śp. prof. Jerzego Sampa za Jego wkład w rozwój kultury pomorskiej ze szczególnym uwzględnieniem książki „Gdańsk. Baśniowa Stolica Kaszub”.

Konkurs Literatury Pomorskiej

Kategoria: Proza

Wyróżnienie dla: Zyty Wejer za: „Gadki Rozaliji”.

image alt text

 

Znajdziesz nas tutaj