Książka o teatrze kaszubskim

Właśnie pojawiła się w sprzedaży wydana przez Instytut Kaszubski w Gdańsku oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie monografia prof. zw. dr hab. Daniela Kalinowskiego Teatr kaszubski. Fenomen, formy i środowisko / Kaszëbszi teater. Zjawiszcze, fòrmë, òkrãzé.

19.01.2022
Nowa publikacja w Instytucie Filologii!

Z radością przekazujemy do rąk Czytelników publikację otwierającą cykliczną edycję Chrześcijaństwo na Pomorzu: kultura duchowa i materialna, nad którą objął patronat Jego Ekscelencja Ks. Biskup Edward Dajczak – Biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

28.12.2021
Konkurs na esej w języku rosyjskim

22 grudnia 2021 r. w murach naszej uczelni odbył się Konkurs na esej w języku rosyjskim na temat: "Czym jest człowieczeństwo i dlaczego jest ono potrzebne ludzkości"?

23.12.2021
Wigilia z Norwidem

Zapraszamy na Wigilię "z artystą światła" - Cyprianem Norwidem i promocję książki prof. zw. dr hab. Adeli Kuik-Kalinowskiej "Piórem i stylem. Norwidowskie toposy i techniki artystyczne".

17.12.2021