Wyróżnienie dla prof. dr hab. Adeli Kuik-Kalinowskiej

Z radością przesyłamy gratulacje prof. dr hab. Adeli Kuik-Kalinowskiej za zdobycie prestiżowego wyróżnienia, którym jest "Skra Ormuzdowa" za aktywność i działania społeczne na rzecz rozwoju kultury kaszubskiej.

30.11.2021
Uwaga studenci!

Dla wybranych kierunków wprowadza się zajęcia zdalne. Szczegóły poniżej:

30.11.2021
Gratulacje dla nowej profesor

Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent miasta złożyła gratulacje pisarce i filologowi Adeli Kuik-Kalinowskiej, wykładowczyni Akademii Pomorskiej w Słupsku. Pod koniec września otrzymała ona tytuł profesora zwyczajnego nauk humanistycznych.

15.11.2021
XX Konferencja Kaszubska

Zakład Antropologii Kultury i Badań Kaszubsko-Pomorskich Instytutu Filologii Akademii Pomorskiej w Słupsku, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oraz Instytut Kaszubski w Gdańsku zapraszają na jubileuszową XX Konferencję Kaszubską!

08.11.2021
Spotkanie autorskie z prof. Adelą Kuik-Kalinowską

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z prof. Adelą Kuik-Kalinowską, pisarką, poetką pisząca w językach polskim i kaszubskim, laureatką wielu nagród literackich, profesor Akademii Pomorskiej.

27.10.2021