Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Filologii

Instytut Filologii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Profesorowie wizytujący

Profesorowie wizytujący w Katedrze Filologii Angielskiej

Z przyjemnością informujemy, że gościliśmy w naszej Katedrze Profesora Stephena Darrena Dougherty, wybitnego specjalistę w dziedzinie literaturoznawstwa z Uniwersytetu Agder w Norwegii. 

W okresie od 05 do 18 listopada 2022 r.  Pan Profesor przeprowadził 30 godzin z przedmiotu Seminarium uzupełniające dla studentów I roku Filologii Angielskiej studiów drugiego stopnia.

Serdecznie zapraszamy Pana Profesora ponownie w semestrze letnim.

https://www.uia.no/kk/profil/stephen

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W okresie od 06  do  18 grudnia 2022 r. gościem Katedry Filologii Angielskiej była Profesor Ganną Krapivnyk specjalistka z zakresu translatoryki z Katedry Języków Obcych H.S. Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Skovorody w Charkowie. Jej badania koncentrują się na analizie tekstu, intertekstualności, intermedialności i interdyscyplinarności, komunikacji i kulturoznawstwie mediów.

Pani Profesor zrealizowała 30 godzin z przedmiotu Leksyka specjalistyczna dla studentów II roku Filologii angielskiej studiów drugiego stopnia.

Ponownie będziemy gościć Panią Profesor w semestrze letnim roku akademickiego 2022/23.

Znajdziesz nas tutaj