Koło Naukowe Germanistów

Konkurs „Deutsche kulinarische Redewendungen”

14 maja 2021 r. odbył się konkurs pod tytułem: „Deutsche kulinarische Redewendungen” przygotowany przez Zakład Filologii Germańskiej. Konkurs zorganizowano w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Udział wzięli uczniowie z czterech słupskich liceów:

V Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku i Zespołu Szkół Sportowych w Słupsku.

Wykład multimedialny o niemieckich zwrotach idiomatycznych z terminologią kulinarną poprowadziła dr Mariola Smolińska.

Konkurs w formie quizu na platformie kahoot przygotował przewodniczący Koła Naukowego Germanistów- Dawid Żukowski.

Wykład i konkurs online, oprócz dodatkowej wiedzy, sprawił uczestnikom też dużo frajdy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a ich opiekunom językowym dziękujemy za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.

Film z wydarzenia można znaleźć tutaj.