Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Filologii

Instytut Filologii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Zaproszenie na osiemnaste spotkanie z cyklu Słupskich Czwartków Literackich

Zaproszenie na osiemnaste spotkanie z cyklu Słupskich Czwartków Literackich

Instytut Polonistyki Akademii Pomorskiej w Słupsku wspólnie z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Fundacją PRODIRE i Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk zaprasza na osiemnaste spotkanie z cyklu Słupskich Czwartków Literackich.

          Spotkanie odbędzie się w ostatni czwartek miesiąca, tj. 31 stycznia 2019 r. o godz. 17:00 w Sali Rycerskiej Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.

          Na XVIII SCL wystąpi Katarzyna Brzóska. Absolwentka filologii polskiej i studiów podyplomowych na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa słupskiej Akademii Pomorskiej. Autorka arkusza poetyckiego Kolory na środku (1999 r.) i tomików poetyckich: Tristania (2002), Po śnie przedsen (2005) i Ukryte (2012). Publikowała w antologiach: Gdzie indziej, Patrzeć na siebie bez alfabetu, Wyrwane z krwiobiegu, Contemporary Writers Of Poland, Ślady dotyku, Z ziemi przychylnej, Zapisywanie życia oraz w Prowincjonalnym Okazjonalniku Literackim Łabuź, Autografie, Śladzie i Poezji dzisiaj. Jej wiersze tłumaczono na angielski, niemiecki, rosyjski i francuski.

           Na spotkaniu Katarzyna Brzóska zaprezentuje swoją najnowszą publikację. Będzie to bardzo inspirująca książka pt. Na północ. Dzieło ciekawe z wielu względów – ze względu na kompozycję, sposób prowadzenia narracji, a zwłaszcza kreację bohaterów przedstawianych przez ich psychiczne wnętrze i oglądanych z zewnątrz. Książka dość zaskakująca, pokazująca mistyczną wędrówkę w głąb siebie, weryfikująca jednostkowy ogląd tajemniczego świata ludzkich wrażeń i doświadczeń. Ze względu na jej walory obiecujemy interesującą dyskusję… również o nas samych.   

          Spotkanie uatrakcyjni – jak zawsze – akcent artystyczny, który zapewni uczestnikom spotkania właściwy klimat. Przy fortepianie zobaczymy i usłyszymy Joannę Złotkowską.

         Moderatorką spotkania będzie dr hab. Krystyna Krawiec-Złotkowska, prof. AP.

          Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.
 

image alt text

Znajdziesz nas tutaj