Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Filologii

Instytut Filologii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Spotkanie z koordynatorką tłumaczeń w Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej

Spotkanie z koordynatorką tłumaczeń w Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej

W środę 21 kwietnia 2021 r. odbyło się spotkanie z panią Katarzyną Wywiał, koordynatorką tłumaczeń z Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej.

W spotkaniu, które odbyło się w formie zdalnej, wzięło udział ponad 100 studentów i wykładowców Zakładu Filologii Angielskiej, natomiast retransmisję na kanale YouTube obejrzało ponad 50 osób. 

 

Wydarzenie odbyło się  w ramach inicjatywy “EU Back to University”, dzięki której studenci mogą uzyskać więcej informacji na temat Unii Europejskiej i możliwości, jakie oferuje, oraz podyskutować o związanych z nią wyzwaniach. Inicjatywa realizowana jest przez urzędników instytucji UE, którzy odwiedzają uczelnie wyższe w swoim rodzinnym kraju, aby podzielić się ze studentami wiedzą i doświadczeniami związanymi z UE. 

 

Spotkanie na Akademii Pomorskiej nosiło tytuł “Multilingualism in the EU” i poświęcone było kwestiom wielojęzyczności w kontekście pracy tłumaczy i urzędników Unii Europejskiej, strukturze unijnych urzędów, jak również wymagań i możliwości zatrudnienia w instytucjach UE. Prelegentka odpowiedziała również na liczne pytania studentów i udostępniła dodatkowe materiały informacyjne. Wydarzenie koordynował i poprowadził Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. Marek Łukasik, prof. AP. 

 

Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w wydarzeniu.

 

Materiały do pobrania (prezentacje)

Znajdziesz nas tutaj