Rozstrzygnięcie konkursu literackiego z języka angielskiego “Celtic Tales and Stories” dla szkół średnich.

W ramach współpracy Zakładu Filologii Angielskiej ze szkołami średnimi w naszym rejonie przeprowadzony został konkurs literacki dla młodych pasjonatów pisania w języku angielskim. Tematem przewodnim opowiadań były motywy celtyckie.

Do udziału w konkursie zgłosiło się wielu uczniów, więc jury miało nie lada zadanie aby wybrać najlepsze prace. Po długich  debatach udało się jednak wyłonić trójkę najlepszych:

Miejsce I – Patrycja Mielewczyk

Miejsce II – Alicja Świerczyńska

Miejsce III – Zuzanna Ziemann

Wszystkie wyżej wymienione laureatki to uczennice I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Lęborku. Gratulujemy! Zdobywczynie pierwszych trzech miejsc zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez naszą Akademię. Ponadto, każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom za udział w konkursie. Zapraszamy do lektury nagrodzonych opowiadań.