Rozstrzygnięcie II edycji konkursu pisarskiego w Instytucie Neofilologii

Pobudzanie środowiska studenckiego poprzez rozmaite aktywności jest niezwykle ważne, zwłaszcza w dobie pandemii COVID-19. Z tego powodu, niedawno odbyła się II edycja konkursu pisarskiego w naszym Instytucie Neofilologii.

Tematyką tegorocznego konkursu była fantastyczna podróż - poprzez wewnętrzne, bardzo trudne, duchowe podróże głównego bohatera aż po wojaże przez niesamowite krainy. Do udziału w konkursie zgłosiło się wielu studentów, więc rywalizacja była zaciekła! Po długich debatach, jury wybrało najlepszą pracę na każdym roku. Efekty można zobaczyć poniżej! Te trzy opowiadania zabierają czytelników w dalekie strony, warto więc dać się porwać!

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc na każdym roku zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, ufundowanymi przez naszą Akademię. Z uwagi na pandemię, paczki dotarły do laureatów za pośrednictwem poczty.