Nowa publikacja w Katedrze Neofilologii

"Słownik odmian angielszczyzny globalnej" to najnowsza publikacja naszego wydawnictwa autorstwa dr Małgorzaty Kowalczyk.

Niniejsza książka [...], zawiera reprezentatywny wybór słownictwa charakterystycznego dla poszczególnych odmian angielszczyzny używanej na całym świecie (z wyjątkiem Anglii). Każde z 2000 haseł zawiera informacje gramatyczne, kwalifikatory zakresu, odpowiedniki polskie i kontekstowe przykłady użycia wyrazów w zdaniach. Całość powstała na podstawie obszernego korpusu cytatów z prasy, filmu, TV i Internetu, będącego owocem wieloletnich badań w kraju i za granicą. Książka stanowi źródło praktycznej wiedzy o angielszczyźnie globalnej; będzie przydatna dla anglistów, kulturoznawców, tłumaczy, studentów i wszystkich zainteresowanych różnorodnością angielszczyzny w kontekście globalnym (tekst z okładki).

Publikację można zakupić pod poniższym linkiem: