Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Filologii

Instytut Filologii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Nowa publikacja w Katedrze Filologii Polskiej

"Święta Barbara - patronka rybaków i ludzi morza" to najnowsza publikacja pod redakcją prof. Adeli Kuik-Kalinowskiej poświęcona tematyce kaszubskiej i pomorskiej.

Monografia, którą otrzymuje dziś Czytelnik, jest wieloautorskim owocem spotkań i dyskusji podczas sympozjum, w którym wzięli udział uczeni z Akademii Pomorskiej w Słupsku: prof. dr hab. Daniel Kalinowski, prof. dr hab. Adela Kuik-Kalinowska – pracownicy Katedry Filologii Polskiej, a także dr hab. Agnieszka Teterycz-Puzio, prof. AP i dr hab. Elżbieta Kal, prof. AP – pracowniczki Instytutu Historii. W książce znajdują się wypowiedzi młodych adeptów nauki, tj. doktorantów studiów doktoranckich w zakresie literaturoznawstwa Akademii Pomorskiej w Słupsku: Aleksandry Majkowskiej, Beaty Jankowskiej, Moniki Wierzcholskiej-Szymkowiak i Przemysława Kobiałki. W monografii znajduje się również artykuł Tatiany Slowi związanej z Radiem Gdańsk i Eugeniusza Pryczkowskiego – przedstawiciela Rady Języka Kaszubskiego w Gdańsku (Fragment Wstępu)

 

Publikacja dostępna jest w naszej księgarni internetowej oraz w siedzibie Wydawnictwa, która mieści się w Domu Studenta nr 4, pok. 10.

https://wydawnictwo.apsl.edu.pl/pl/filologia-polska/286-swieta-barbara-patronka-rybakow-i-ludzi-morza.html

Znajdziesz nas tutaj