Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Filologii

Instytut Filologii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Konkurs pisarski #zostańwdomu / #stayathome

Konkurs pisarski #zostańwdomu / #stayathome

Studenci z Zakładu Filologii Angielskiej mieli okazję wziąć udział w konkursie, który chociaż na chwilę pomógł im odgonić nudę i oderwać się od rzeczywistości w czasach pandemii koronawirusa!

Konkurs pisarski #zostańwdomu / #stayathome został zorganizowany przez trzech wykładowców z ZFA, uczących studentów pisania - mgr Jagodę Mikołajczak-Kędzierską, mgr Paulinę Ogórek i mgr Macieja Różańskiego, wszystko to pod czujnym okiem pani kierownik, dr Marty Gierczyńskiej-Kolas. 

Głównym celem konkursu było przygotowanie krótkiego opowiadania osadzonego w klimatach post-apokaliptycznych związanych z pandemią. Co więcej, każda praca musiała zawierać w sobie przesłanie #zostańwdomu / #stayathome. Mimo trudnych czasów, studenci stanęli na wysokości zadania, a wybranie trzech zwycięskich prac było naprawdę trudne! 

Poznajcie jednak naszych laureatów:

  1. ROK - TOMASH SILKIN
  2. ROK - KAROLINA MRÓWCZYŃSKA
  3. ROK - MARYIA VIKTORCHYK

 Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody z aktywności na zajęciach, odpowiednio do zajętego przez nich miejsca, za to najlepsze prace na każdym roku zdobyły nagrodę główną - publikację na stronie naszej Akademii! Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do czytania!

Znajdziesz nas tutaj