Przejdź do treści strony
Godło

Instytut Filologii

Instytut Filologii

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Konkurs na esej w języku rosyjskim

22 grudnia 2021 r. w murach naszej uczelni odbył się Konkurs na esej w języku rosyjskim na temat: "Czym jest człowieczeństwo i dlaczego jest ono potrzebne ludzkości"?

Konkurs zorganizowany został przez Zakład Filologii Rosyjskiej Instytutu Filologii.

W składzie komisji oceniającej znaleźli się dr hab. prof. nadzw. Danuta Gierczyńska, prof. AP, Prorektor ds. Studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku; dr hab. prof. zw. Galina Nefagina, Kierownik Zakładu Filologii Rosyjskiej oraz dr Maxim Ponomarenko, wykładowca Katedry Neofilologii.

Przemówienie do uczestników wygłosiła także dr hab. prof. nadz. Krystyna Krawiec-Złotkowska, prof. AP, Dyrektor Instytutu Filologii.

Pomysł na przeprowadzenie tego konkursu powstał z myślą o studentach, uczestniczących w zajęciach dra Maxima Ponomarenko i piszących w ramach tych zajęć eseje w języku rosyjskim na określony temat. Prace te okazały się na tyle oryginalne i przemyślane, że postanowiono je przedstawić w ramach konkursu.

Swoją wizję człowieczeństwa przedstawili studenci z Białorusi, Ukrainy oraz Kazachstanu. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz małe upominki z symboliką Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Znajdziesz nas tutaj